СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

Дата: 19.07.2021 10:47

Найважливішим аспектом становлення та розвитку об’єднаної територіальної громади є питання створення її майбутнього із рівним доступом до послуг, високою якістю життя та комфортними і безпечними умовами проживання. Саме тому останнім часом все активніше, особливо в час децентралізації, обговорюється необхідність здійснення стратегічного планування на рівні громад. «Стратегія — це довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення, місія, пріоритети громади, це те — куди рухається громада. Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти. Поступова, поетапна реалізація таких проектів чи програм наближає громаду до її стратегічних цілей. Тому Стратегія не залежить від політичних змін чи зміни місцевого керівництва. Процес стратегічного планування — це довготривалий творчий процес із певним алгоритмом дій, який покликаний вирішити питання забезпечення сталості розвитку територіальної громади. Сталий розвиток територій забезпечується поєднанням екологічних, економічних та соціальних складових розвитку. Саме за таких умов можливе створення комфортного середовища, підвищення якості життя. Отож закликаю усіх вас, старост, керівників структурних підрозділів продумати, зважити імовірні, на вашу думку, ключові тенденції Стратегії розвитку саме нашої громади» - наголосив головуючий. Світлана Анатоліївна, керуюча справами селищної ради, детальніше зупинилася на кожному розділі, які передбачає Стратегія.