Захарівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Що робити коли стягують кошти за виконавчим написом нотаріуса?

Дата: 22.10.2021 10:39
Кількість переглядів: 175

  • Що таке виконавчий напис нотаріуса?

Останнім часомтрапляються випадки, коли на адресу місця проживання чи реєстрації, або місце роботи надходять листи від державного чи приватного виконавця про те, що відносно людини відкрито виконавче провадження та розпочато стягнення із заробітної плати чи пенсії. Після надходження таких документів, досить часто першою виникає думка: «До суду мене не викликали, рішення суду мені не направлялось, тож на підставі чого відбувається стягнення?» А вже потім хтось може згадати, що колись і доводилось оформляти кредитну позику у фінансовій установі.

Однією з підстав такого стягнення може бути виконавчий напис нотаріуса– це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість (ст.87 Закону України «Про нотаріат»).

Вчинення виконавчого напису нотаріусом є способом захисту цивільних прав в позасудовому порядку. Але такий документ видається відповідно ст. 88, Закону України «Про нотаріат»якщоподанідокументипідтверджуютьбезспірністьзаборгованості та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.

 

Що необхідно в таких випадках робити?

Як правило, особі стає відомо про те, що відбувається стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса тільки із постанови виконавця, сам виконавчий напис та документи, на підставі яких виконавчий напис складався, не направляються.

У випадку, якщо Ви не згодні з винесеним написом або хочете оскаржити суму стягнення, необхідно звертатися до суду із відповідною позовною заявою. З метою забезпечення доказів рекомендуємо письмово звернутися до нотаріуса (рекомендованим листом з описом вкладення) з проханням про направлення копій виконавчого напису та документів, оскільки при складанні позовної заяви, відповідно до статті175 Цивільного процесуального кодексу України, необхідно зазначати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів. Крім цього, для складання позовної заяви необхідні такі документи: копія паспорта позивача, реєстраційний номер облікової картки платника податків, постанова про відкриття виконавчого провадження, інші документи стосовно справи. 

                   Звертаємо увагу, що відповідно до статті 257 Цивільного кодексу України позовна давність у таких справах становить 3 роки від моменту коли особаофіційнодізналася про вчиненнявиконавчогонапису.

 

  • Куди звертатися з позовною заявою про відміну виконавчого напису нотаріуса?

 

Згідно зі статтею 28 Цивільного процесуального кодексу України позови до стягувача про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред’являтися також за місцем його виконання.

За поданням позовної заяви про визнання виконавчого напису, таким, що не підлягає виконанню сплачується судовий збір, який становить – 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що станом на 20 жовтня 2021 року складає 908 гривень. Однак статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачені пільгищодосплати судового збору.

Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомоги звертайтеся до:

 

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,  вул. Незалежності, 2; тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Великомихайлівського бюро правовоїдопомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2; тел.: (04859) 40 300;

Захарівського бюро правовоїдопомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49; тел.: (04860) 94 430;

Іванівського бюро правовоїдопомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93; тел.: (04854) 2 00 55

Також знайти відповідь на юридичне запитання можна у правничій вікіпедії WikiLegalAidhttps://wiki.legalaid.gov.ua/або зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103

 

 

 

Начальник Іванівського бюро

правової допомоги

Вадим Почтар

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь