«Чистий мозок» — дайджест спростувань медичних міфів

Дата: 14.01.2022 09:59

МІФ №5: Молодші за 60 років вакциновані англійці помирають вдвічі частіше, ніж невакциновані

Користувачі соціальних мереж розповсюджують інформацію про те, що начебто вакциновані англійці молодші 60 років помирають вдвічі частіше, ніж невакциновані люди того ж віку. Здебільшого в таких повідомленнях цитують перекладений російською мовою англомовний текст із порівнянням щотижневих даних смертності від британського уряду. Деякі автори додають, що не знають, як це пояснити, окрім як «смертністю від щеплень».

ФАКТ: У коментарі для StopFake експерти з організації Health Desk повідомили, що оприлюднені дані в соціальних мережах були неправильно витлумачені і не відображають ефективність вакцини або справжнє розуміння смертності, спричиненої COVID-19.

Більше у спростуванні: ????https://bit.ly/3JZX1TC