Поліомієліт шириться Україною.

Дата: 16.02.2022 16:13

Поліомієліт шириться Україною. На початку жовтня на цю інфекційну недугу захворіла півторарічна дитина на Рівненщині. Згодом хворобу виявили у 12-річної дівчинки на Закарпатті. Дітей паралізувало. В обох випадках батьки відмовились від щеплень через релігійні переконання.

Випадки паралічу внаслідок інфікування поліомієлітом в Україні виявили вперше за 15 років. Така ситуація – наслідок низького рівня охоплення дітей щепленням.

За офіційними даними, лише 53% дітей отримали вакцину проти поліомієліту. Це вкрай мало, зауважив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, адже для формування в державі колективного імунітету кількість вакцинованих має бути 95%.

Що за хвороба?

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус поліо. Він вражає нервову систему, може призводити до паралічу або смертельних випадків.

• Найпоширеніші джерела зараження – брудні руки, інфіковані побутові предмети, іграшки, їжа та вода.
  • На початках недуга може протікати безсимптомно, що зменшує шанси хворого на одужання.
  • Хворіти можуть як дорослі, так і діти. Але найвразливіша група – невакциновані малюки до 5 років. Відтак лікарі радять проводити щеплення з перших місяців життя.
  • Вакцину від поліомієліту винайшли у 1955 році.

Але, незважаючи на ефективність та безпечність і доступність вакцини, не всі батьки вакцинують своїх дітей навіть сьогодні, пише у фейсбуці народний депутат, експертка в сфері захисту прав пацієнтів Ольга Стефанишина.