НЕ ДОПУСТИТИ БІДИ
Шановні громадяни та керівники суб’єктів господарювання!
Вже кілька років поспіль з травня до жовтня спостерігається різке зростання рівня пожежної небезпеки. І річ не тільки у спекотному посушливому кліматі нашого регіону а і в людській халатності, необережності та безвідповідальності.
Випалювання стерні, сухої рослинності, залишків побутових і виробничих відходів на полях, сільгоспугіддях, придорожніх смугах, захисних лісонасадженнях та лісових масивах, схилах ярів, прилеглих територіях домогосподарств призводить до серйозних порушень екологічного стану навколишнього середовища. Порушується стабільність екосистем, знижується родючість ґрунтів, посилюються процеси ерозії і деградації. З травою, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Відпочинки на природі, залишають по собі досить помітні сліди у вигляді залишеного сміття та вогнищ, нерідко погано загашених і тому небезпечних.
Частими є необережні спалювання садівниками та селянами господарського сміття, бур’янів, чагарнику, очерету.
Призводять до небезпеки й дитячі пустощі з вогнем, наприклад підпалювання сухої трави, листів, тополиного пуху.
Збіг кількох обставин: висока температура повітря, відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян може бути загрозливим. За таких умов навіть необережно викинутий сірник чи недопалок може стати причиною великого лиха. А із сухої трави вогонь здатний перекинутися на сухостій, поле, охопити найближчі господарські споруди, населені пункти, лісосмуги та лісові масиви, ділянки під електромережами іншими комунікаціями.
Громадяни! ВИПАЛЮВАННЯ сухої рослинності або її залишків, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відводу та вздовж автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів навколо та у населених пунктах, лісових масивах, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища - територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів або порушення умов такого дозволу – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
Також, на період високої та надзвичайно високої пожежної небезпеки обмежується або вводиться ТИМЧАСОВА ЗАБОРОНА на в’їзд автотранспорту та відвідування населенням лісових масивів.
Пам'ятайте, що наше життя, стан природного середовища залежить лише від нас самих!
Будьте уважними та відповідальними за свої дії та поведінку в побуті та на природі!
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки
та надзвичайних ситуацій селищної ради