ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА – ТАКОЖ ВАЖЛИВА
На теренах України триває процес перейменування назв географічних об’єктів, об’єктів топоніміки населених пунктів, які пов'язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР. Через широкомасштабне вторгнення Росії запит на заміну радянського й російського спадку на український значно активізувався. Така робота проводиться і в нашій Захарівській громаді. Розпорядженням селищного голови О.К. Осійчука створено робочу з питань найменування (перейменування) вулиць, інших об’єктів, встановлення пам’ятних знаків селищної ради, дорадчий орган, який опікується вказаними питаннями й у тісній співпраці і діалозі з населенням знаходять спільне, вірне рішення.
У нашій громаді, з огляду на нинішнє загострене несприйняття серед населення назв окремих вулиць та населених пунктів, які пов’язані з державою-агресором та історією російської імперії й СРСР, підлягають зміні назв села Первомайське, Росіянівка та Перше Травня, а також 26 вулиць й провулків у населених пунктах. Наразі проводиться анонімне опитування мешканців сіл й селища, назви яких підлягають перейменуванню, та жителів вулиць/провулків, які мають отримати іншу (нову) назву.
ДОВІДКОВО: Процес декомунізації узаконений ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою України пакетом законів й підписано Президентом України П. Порошенком. Згодом 16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Комуністичної партії України. Сам процес декомунізації в суспільному житті України розпочався з декомунізації освіти та виховання. З навчальних програм навчальних закладів були виведені дисципліни, присвячені вивченню основ комуністичної ідеології, історії Комуністичної партії тощо. На підприємствах та у військових частинах були ліквідовані так звані «Ленінські кімнати», прибрані бюсти Леніна та інших комуністичних партійних діячів. Також відбувалось перейменування підприємств, установ та організацій, названих на честь комуністичних діячів, інколи із присвоєнням нових назв на честь українських національних героїв. Нині Міністерством культури та інформаційної політики України ініційовано створення дорадчого органу - Ради при МКІП та УІНП, яка займатиметься питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації.