Захарівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Як переконати людину старшого віку спуститися в укриття?

Дата: 04.08.2022 11:43
Кількість переглядів: 72

Проговоріть план переміщення до укриття заздалегідь. Через сповільнену швидкість нервових реакцій літнім людям потрібно більше часу для ухвалення рішення чи згоди зробити щось.

Краще провести такі розмови до виникнення потреби пройти в укриття, пояснити порядок дій, ролі, задачі кожного, дати людині завдання, аби вона не почувалася безпорадною чи «тягарем».

Так, можна попросити нести ковдру чи дивитися за твариною чи взяти неважку сумку. Таким чином у вас буде ще один пункт, чому вашій близькій людині чи знайомому треба пройти з вами в укриття.

 У декого спостерігається певний захисний механізм – «мені вже нічого не треба», «я своє пожив/пожила». Це в жодному разі не означає, що людина здалася чи дійсно так вважає. Це прикриття болю, тривоги й інших важких переживань. Тому невпинно продовжуйте давати людині одяг, наприклад, щоб вона могла пройти вулицею і не замерзнути, підводьте легенько під руку.

Дайте зрозуміти, що її ніхто не кине. Вмовляння і логічні доводи тут не діють, тому м’яко, але рішуче продовжуйте дії щодо переміщення в укриття.

 Якщо людина реагує агресивно (таке теж може бути) – не починайте ані агресивно відповідати, ані вмовляти чи заспокоювати людину. Так виходить її страх і біль, жорстка відповідь – це єдиний зараз спосіб контролю.

Дайте 30-60 секунд на заспокоєння і зняття тиску, а ви поки збирайте речі або одягайте верхній одяг. Після цього спокійно повторіть пропозицію, нагадайте про сплановані дії, скажіть, як вам важливо бути поруч або знати, що людина в безпеці. Намагайтеся говорити спокійно і чітко.

Так ви заспокоїте людину і повернете їй відчуття впевненості й відповідальності. Подякуйте за такий вибір, коли ви вже будете на шляху до укриття. Або після її повернення звідти, якщо ви залишались на місці.

 Не забувайте про потреби літньої людини в укритті. Через тривогу чи розгубленість вона може, наприклад, забути взяти потрібні ліки. Нагадайте або тихенько дайте їй усі потрібні зібрані речі. Вголос повторюйте кожен крок: «Виходимо на вулицю», «Йдемо в цей бік». Це допоможе слідувати за вами і не розгубитися.

 Постійно нагадуйте, як вам важливо бути разом або знати, що близькі люди поруч, в безпеці. Подякуйте, що ви разом.

Наголошуйте на цінності об’єднання і власному спокої, коли людина поруч.

Дякуємо за рекомендації Юлія Павлова, психологині, тренерці і трансформаційному коучу, експертці з теми емоційного інтелекту і комунікації.

Більше інструкцій та порад, актуальних у воєнний час для батьків з дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких, читайте у «Довіднику безбар'єрності» https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas.

 «Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олена Зеленська.

#РазомСильніші #разомпереможемо #StandWithUkraine

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfreeНа зображенні може бути: текст «як переконати людину старшого вi?ку спуститися в укриття проговорить план перемщення до укриття заздалегдь. дайте людини зрозумити, що ii HIXTO не кине якщо людина pearye агресивно (таке може бути) починайте aHi агресивно вi?дповдати, aHi вмовляти чи заспокоювати дайте секунд на заспокоення, псля цього спокийно повторить пропозицю He забувайте про потреби лi?тньой людини укритт постийно нагадуйте, як вам важливо бути разом або знати, що близьк люди поруч, безпеци *рекомендацй психолог тренерки трансформацйногокоуча, експертки теми емоцийного нтелекту комункаци oлii павловой безбар'ернсть громадська организация "<довдник безбар' ерност> нцатива флагманський проект першолед олени зеленськой бльше нструкцй та порад. актуальних увоенний час, адресою bf.in.ua»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь