Основні поради щодо профілактики отруєнь грибами.
Враховуючи дощову погоду та спеку, що в останній час поперемінно панують на Одещині (а це дуже сприятливі умови для росту грибів), вважаємо за необхідне надати основні поради щодо профілактики отруєнь грибами. Адже ці отруєння – найважчі серед харчових.
По-перше, краще купувати штучно вирощені печериці та гливи, що реалізують в магазинах або ж на спеціалізованих ринках, де вони проходять відповідний контроль.
По-друге, в жодному разі не треба купувати гриби, що продаються вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках.
По-третє. Якщо надумаєте збирати гриби самотужки, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
ніколи не кладіть у кошик гриби, яких не знаєте;
остерігайтеся пластинчастих грибів;
не збирайте старі, перезрілі або дуже молоді гриби, в яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також ті, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;
під час посухи гриби краще не брати взагалі, тому що у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба - втрата води та накопичення токсинів;
уважно перевіряйте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
не вживайте сирі гриби.
Дітям бажано взагалі не давати гриби, особливо ті, що консервовані у домашніх умовах. Якщо після споживання грибів у вас або ваших близьких з’явилися ознаки отруєння, а саме нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі, часті випорожнення, то негайно викликайте «швидку».