Що роботи і куди звертатись у випадку сексуального насильства?
Люди, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з воєнними діями та збройним конфліктом, мають право на безоплатну допомогу: правову, медичну, соціальну, психологічну.
Система надання безоплатної правової допомоги надає консультації та роз’яснення з будь-яких правових питань.
У кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення сексуального насильства, для постраждалих забезпечується безоплатна допомога для представництва інтересів у судах; складення документів процесуального характеру, зокрема: позовних заяв, клопотань, заяв до суду.
Єдиний телефонний номер системи надання БПД 0 800 213 103
Усі сервіси безоплатної правової допомоги https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
Проєкт Психічне здоров'я для України у партнерстві з консалтинговою агенцією One Health запустили інформаційну платформу “Далі Є”: mh4u.in.ua/dali-ye
Мета платформи – допомогти людям, які пережили сексуальне насильство під час війни, знайти всю необхідну інформацію у одному місці про те, як та де можна отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу в Україні та Польщі. Адже далі точно є.
На сайті ви знайдете таку інформацію:
надійні організації, які надають допомогу, та їх контакти
що робити, якщо ви стали свідком насильства
як спілкуватися з близькою людиною, яка пройшла крізь такий досвідчому важливо давати свідчення та яка їх цінність
корисні матеріали для фахівців у сфері психології, юриспруденції та журналістики: як працювати з такими клієнтами, як етично проводити інтерв’ю та писати про це.