Грунтовні відповіді на запитання журналістів

Дата: 25.10.2022 09:32

Олена Харченко, начальник відділу організації профнавчання Одеського обласного центру зайнятості відповідала на запитання журналістів «Українське радіо Одеса» Національної суспільної телерадіокомпанії України.

?Як курси допомагають здобути знання та навички, необхідні для працевлаштування?

?Для того, щоб адаптувати шукачів роботи до ринку праці Одеська обласна служба зайнятості здійснює професійну підготовку відповідних фахівців та сприяє їх працевлаштуванню.

В Одеській області навчання проводиться на базі Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

?Шукачі роботи, за сприяння служби зайнятості мають можливість:

???Пройти навчання за однією із 32 робітничих професій та отримати посвідчення встановленого зразка.

?????підвищити кваліфікацію на короткострокових курсах за будь-яким з напрямків - в сферах:

? комп’ютерних технологій,

?організації дистанційного навчання в закладах освіти,

?започаткування бізнесу (підприємництво, фермерство на селі);

?обліку та оподаткування, управління персоналом;

?промислово-будівельного напрямку (монтажні, покрівельні, сантехнічні, столярні, фрезерувальні роботи тощо),

?торгівлі, громадського харчування та послуг (в т.ч. перукарська справа),

?удосконалення рівня українського мовлення;

?соціального напрямку.

Всі курси розроблені з урахуванням потреб ринку праці.

?Які нові навчальні курси запровадила служба зайнятості, з урахуванням потреб сьогодення?

????ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» розробив короткостроковий курс «Молодша медична сестра для догляду за хворими».

?Для кого курс?

? Програма курсу стане в нагоді:

?кожному громадянину будь-якого рівня освіти, без досвіду роботи в медицині - для набуття практичних знань та вмінь з надання невідкладної медичної допомоги, догляду за хворими, транспортування тяжкохворих (поранених), знезаражування, виготовлення перев’язувального матеріалу тощо,

?громадянам, які не мають медичної освіти, але планують здійснювати чи вже здійснюють діяльність у соц. сфері (представники соц.служб, волонтерські та інші організації).

? Скільки триває і з яких компонентів складається курс навчання?

Термін навчання: 30 або 70 годин. (5 або 10 днів)

Складається курс з теоретичного та практичного навчання, зокрема за модулями:

?інфекційний контроль та безпека, прийом хворого;

?загальний догляд за хворими;

?основи проведення фізіотерапевтичних та найпростіших процедур;

?участь молодшої медсестри у лікувальному процесі;

?спеціальний догляд за хворими.

? Коли і як відбудеться набор слухачів на навчання?

????В жовтні завершилось навчання І групи.

Початок наступного навчання планується вже 28 листопада цього року.

? Вартість навчання.

? для зареєстров.безробітних - за направленням СЗ (за рахунок коштів Фонду); для інших осіб на платній основі (контрактна основа, орієнтовно 30 год - від 350 грн. до 800 грн.; 70 год – від 650 грн. до 1,7 тис.грн.).

??За більш детальною інформацією можна звертатись до найближчого центру зайнятості, або до навчального закладу:

?тел.: 705-44-11, 705-44-09, 705-44-03.

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!Фото без опису