ГОЛОДОМОР — ДУХОВНА РАНА НАЦІЇ
Щороку останньої суботи листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами голодоморів та політичних репресій. У цей скорботний день ми згадуємо величезну трагедію – геноцид українського народу. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку згадуємо з сумом та гіркотою, загальнонаціональною Хвилиною мовчання та акцією «Запали свічку».
Саме сьогодні з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій 26 листопада ц.р. керівництво громади, депутати селищної ради, скорботною ходою прийшли до пам’ятного Хреста жертвам голодомору 1932-1933 років, розміщеного на території православного храму. Запалені лампадки, траурні букети пшеничних колосків покладено до підніжжя пам’ятного знаку. Згадуючи мільйони жертв голодоморів, присутні схилили голови у Хвилині мовчання. З огляду на військовий стан, цьогорічні заходи, які зазвичай у нас проходили широкомасштабно, вирішено відзначити досить обмежено.
Об'єднання українського народу навколо горя, що принесли голодомори, свідчить про те, що ми є однією, спільною нацією. Українські голодомори — це жорстока помста тодішньої влади за свободу, за прагнення волі й незалежності українців. Ламали душі, виривали серця, безжально нищили націю. Але тепер ми знаємо імена наших катів, імена вбивць, історія розкрила конкретні накази комуністичної влади, їх розпорядження про терори і вбивства. Їх томи. І вони є. На щастя архіви не горять… Пам’ятаймо!
Довідково
Голодомор – злочин геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду у 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей.
Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”.
Голодомор залишається історичною темою, що демонструє найбільший консенсус українців в оцінці минулого.