Захарівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Вся правда про фарбування насіння

Дата: 19.01.2023 13:19
Кількість переглядів: 47

Все більше обертів набирає реалізація насіння ярих культур. Майже всі виробники сільськогосподарської продукції купуючи насіннєвий матеріал стикаються з різнокольоровою гамою фарбованої продукції.

Раніше, коли фарбоване насіння тільки почало з’являтися на ринку сільгосппродукції, воно допомагало ідентифікувати фірму-виробника. Кожна з них додавала до своїх протруйників барвник, який відокремлював їхнє зерно з-поміж іншого. Таким барвником розфарбовували лише елітне та суперелітне зерно. Але з часом виробники підробок також почали фарбувати зерно, позбавивши фермерів можливості швидко відрізнити якісне зерно від підробленого.

Але і зараз за допомогою фарбника є можливість відрізнити якісне зерно, тому що для зміни його забарвлення додається високоякісна фарба, яка довго тримається на зерні. Якщо ж при транспортуванні, зберіганні або засипанні у сівалку барвник осипається, то насіння, швидше за все, є фальсифікатом.

Протруєння насіння має один аспект, який виглядає не зовсім необхідним. Воно зафарбовує насінину в яскравий колір. Хоча це і виглядає зайвим, але такий ефект виникає не заради краси, а має низку важливих функцій

Навіщо фарбують насіння?

Якщо ви самі протруюєте зерно, то фарбник допоможе вам дізнатися, наскільки добре оброблене насіння, адже не зафарбовані частини зерна не будуть захищені від хвороб та шкідників. Забарвлене насіння завдяки зменшенню сили тертя між ним краще рухається у сівалці. А це дозволяє отримати більш рівномірний посів, зменшуючи можливість забивання висівних трубок зерном.

Також рівномірність посіву безпосередньо на полі набагато легше визначати, шукаючи в рядку яскраво забарвлене протруйником насіння. Адже, наприклад, чорне насіння ріпаку або соняшника шукати в чорноземі не дуже легко.

Компанії-виробники насіннєвого матеріалу хочуть захиститися від підробок не менше, ніж фермери та агрономи. Саме тому на ринку споживач може купити насіння, яке обробляють спеціальною флуоресцентною фарбою. Визначити якість такого насіння можна, помістивши його під ультрафіолетове світло. Це суттєво зменшує можливість фальсифікації посівного матеріалу.

Під час протруювання насіння потрібно дотримуватися рекомендованих норм використання препаратів. Підвищення норм витрати пестицидів негативно впливає на схожість насіння, а надмірне зменшення їх призводить до зниження ефективності обробки та утворення резистентних (стійких проти фунгіцидів) форм збудників грибних захворювань.

Основний спосіб протруювання посівного матеріалу – обробка суспензіями препаратів. Останніми роками розроблено й широко впроваджено варіант такої технології як інкрустація насіння. Різниться вона від звичайного напівсухого протруювання тим, що в робочу рідину (суспензію) додають клеїльні речовини. Водорозчинні полімери створюють пухку капсулу й утримують при протруюванні насіння перед посадкою діючу речовину протруйників.

Як бачимо, фарбування протруєного посівного матеріалу має багато різних застосувань, що частково полегшує роботу агронома.

На зображенні може бути: їжа


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь