«Шлях стійкості» – новий масштабний проєкт з посилення підтримки українських ветеранів війни та їхніх сімей – спільно розпочинають IOM Ukraine та Міністерство закордонних справ Німеччини у співпраці з Мінветеранів.

Дата: 17.03.2023 08:41

«Шлях стійкості» – це для того, щоби вчорашні воїни, повернувшись додому, не почувалися самотніми. Щоб ветеранські потреби у регіонах, на місцях, були завжди серед пріоритетних. Щоб як така ветеранська політика замість того, щоб сором’язливо ховатися, стала, так би мовити, більш амбітною та зайняла достойне місце.

І тут важливі дві складові

по-перше, підштовхнути розвиток потенціалу Мінветеранів, місцевих органів влади та ветеранських організацій;

по-друге, створити всі умови для психосоціальної підтримки ветеранів та їхніх родин.

Бо інтегруватися у звичайне життя після фронту важко.

І далеко не все «перетравлює» звичайна людська психіка.

І люди навколо повинні це знати.

І мають зрозуміти.

Саме така робота проводитиметься у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська. Зокрема це:

сімейні ретрити з психосоціальної підтримки ветеранів і членів їхніх родин;

навчання за принципом «рівний-рівному»;

інформаційна кампанія з підвищення обізнаності про програми психічного здоров’я;

тренінги для працівників усіх сфер, так чи інакше пов’язаних з контактуванням з ветеранською спільнотою.

Проєкт розрахований на 2023-24 роки та фінансуватиметься Урядом Німеччини.

Участь у запуску «Шляху стійкості» взяли наша виконавча директорка Оксана Збітнєва, заступник Посла Німеччини в Україні (Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew) доктор Бертрам фон Мольтке, координатор програми реагування, відновлення та стійкості МОМ в Україні Марко Чіментон, представники дотичних міністерств і відомств, органів місцевої влади, громадських організацій.

#тияк #психічнездоровя #mentalhealth

На зображенні може бути: 3 людини та текст