Відновлення України від результатів російської агресії
Заступниця Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Валерія Іванова взяла участь у Форумі антикорупційних уповноважених «Ключі до прозорого відновлення», який відбувся 26 квітня у Києві. Вона долучилася до панельної дискусії «Професійний розвиток антикорупційних професіоналів: тренди та виклики».
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні зібрало на Форумі понад 50 представників усіх підпорядкованих структурних підприємств, щоб обговорити Стратегію професійного розвитку антикорупційних уповноважених. В її основі – оцінювання рівня професійного розвитку уповноважених з питань запобігання корупції всієї системи Міністерства, в тому числі Агентства відновлення, яке було проведене протягом березня-квітня 2023-го за підтримки ПРООН.
Стратегія враховує особливості координаційної роботи, а також представляє нову систему компетенцій та необхідних навичок для експертів з питань запобігання корупції.
«Відновлення України від результатів російської агресії створює масштабні виклики, що потребує посилення ролі Уповноважених з антикорупційної політики, як ключової ланки в системі внутрішнього контролю за процедурами відновлення. Зараз, Агентство разом із швейцарським Базельським інститутом розпочало роботу з оцінки корупційних ризиків як в центральному апараті, так і у регіональних службах, на основі якої буде затверджена Антикорупційна програма. Разом з тим, робота з постійного аналізу імплементації необхідних антикорупційних запобіжників потребує навчання Уповноважених та постійного росту їх компетенцій, тож спільні координаційні майданчики допоможуть зробити їх роботу ефективнішою», – зазначила Заступниця Агентства відновлення Валерія Іванова.
Агентство посилюватиме спроможність мережі антикорупційних уповноважених в регіонах задля більшої прозорості відбудови, що передбачає спільний Антикорупційний план дій, розроблений за підтримки ЄБРР. Реалізація буде забезпечуватись низкою інструментів та заходів. Серед іншого йдеться про:
Розробку спільної з регіональними Службами Агентства комплаєнс політики.
Створення єдиної платформи для налагодження внутрішньої взаємодії між уповноваженими.
Підготовку уповноважених за програмами навчання тренерів.
Створення нових професійних вимог для антикорупційного сектору.
Розробку Кодексу етики та доброчесності Агентства тощо.
Нагадаємо, у квітні Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури домовилися про співпрацю у підвищенні прозорості проєктів з відбудови.