АГРОХІМІЧНА ПАСПОРТИЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬ
Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА інформує про проведення агрохімічного обстеження земель сільськогосподарського призначення на території Одеської області.
ЩО ТАКЕ АГРОХІМІЧНИЙ ПАСПОРТ ЗЕМЛІ?
Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – це документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами.
ОБ’ЄКТИ АГРОХІМІЧНОЇ ПАСПОРТИЗАЦІЇ:
• рілля, у тому числі зрошувана, осушена;
• сіножаті й пасовища;
• багаторічні насадження.
МЕТА ПРОВЕДЕННЯ АГРОХІМІЧНОЇ ПАСПОРТИЗАЦІЇ
Згідно з частиною четвертою статті 37 Закону України «Про охорону земель» з метою здійснення контролю та моніторингу за динамікою родючості ґрунтів, підвищення урожайності сільськогосподарських культур, коригування агротехнологій і сівозмін, проведення еколого-агрохімічного зонування території, систематично проводиться їх агрохімічне обстеження, видаються агрохімічні паспорти, в яких фіксуються початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів і рівні їх забруднення.
Відомості агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки використовуються в процесі регулювання земельних відносин при:
• передачі у власність або наданні в користування, в тому числі в оренду, земельної ділянки;
• зміні власника земельної ділянки або землекористувача;
• проведенні грошової оцінки земель;
• визначенні розмірів плати за землю;
• здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів.
ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ АГРОХІМІЧНИЙ ПАСПОРТ ЗЕМЛІ
1. Фермери та власники особистих селянських господарств, які господарюють на власних чи родинних паях.
2. Власники паїв, які надають свої наділи в оренду. Передавши його орендареві, саме агрохімічний паспорт є єдиним способом оцінити якість ґрунтового покриву до передачі та при поверненні з оренди земельного наділу.
3. Орендарі, які беруть земельну ділянку з метою використання у товарному виробництві та отримання прибутку.
Агрохімічний паспорт – це гарантія фізичного та морального спокою перед власниками паїв. Забезпечуючи належний баланс між виносом та надходженням елементів живлення у ґрунті, застосовуючи сучасні ґрунтозахисні технології, витрачаючи на це відповідні ресурси, орендар, з врахуванням даних агрохімічного паспорта, планує ефективне їх розподілення, отримує прибуток та при періодичному контролі – підтвердження належного поводження з ввіреною йому громадянами власністю.
ДЕ МОЖНА ОФОРМИТИ АГРОХІМІЧНИЙ ПАСПОРТ
Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки видається у двох примірниках, один з яких зберігається у землевласника або землекористувача, а інший — в центральному органі виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики.
Для розробки агрохімічного паспорта необхідно звернутися до Одеської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» за телефоном: +38048 700 0857.