Захарівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Говорити про Крим: сучасна кримськотатарська поезія

Дата: 29.03.2024 11:32
Кількість переглядів: 67

У Фото без описурамках Національного тижня читання поезії, спільно з Український інститут книги ми розповімо про творчість сучасних кримських письменників та поетів, які у своїх працях виражали любов до культури, природи, різноманітності Криму, а також зверталися до теми туги за домом, віддзеркалюючи складні емоції та думки тих, хто був змушений покинути рідну землю з тих, чи інших обставин.

Після окупації Криму у 2014 році окупанти розпочали систематичну кампанію обмеження свободи слова та репресій проти української та кримськотатарської культурної спадщини. Окупанти здійснювали тиск на митців, щоб вони відмовлялися від використання української та кримськотатарської мов у своїй творчості. Це було спрямовано на знищення та своєрідний підкуп традиційних культурних та мовних ідентичностей, посилення впливу окупантів та придушення будь-якої опозиційної думки.

Багато кримських прозаїків та поетів відчували на собі цей тиск і змушені були вести свою творчу діяльність в умовах страху та ризику для своєї безпеки. Такі дії окупантів свідчили про їхню неприязнь до мовної та культурної різноманітності, а також про їхнє прагнення змінити соціокультурний ландшафт Криму на користь власних імперських амбіцій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь