Захарівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

ПТАШИНИЙ ГРИП ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА В ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ

Дата: 22.04.2024 16:42
Кількість переглядів: 80

Грип птиці, який також називають класичною чумою птиці – представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою смертністю. Її викликає один із штамів вірусу грипу типу А. Вірус ідентифіковано у Італії на початку 20 століття. Переносниками вірусу є дикі птахи (особливо водоплавні), які мають імунітет до цієї хвороби. Домашня птиця, особливо кури та індики, такого імунітету не мають, тому швидко гинуть і для них пташиний грип може стати останньою подією в житті. Вірус пташиного грипу, як правило, не вражає інші види тварин, окрім птахів і свиней. Механізм передачі цієї інфекції повітряно-крапельний: від хворої птиці до людини (достовірно встановлено). Можливість передачі вірусу від хворої до здорової людини ще не встановлена.

Грип птиці зустрічається у багатьох країнах практично по всьому світі і протікає зазвичай у вигляді епізоотій та ензоотій, охоплюючи велику частину поголів’я у господарстві та на доволі великій території навколо. Найбільш уразливі перед вірусом кури, але небезпека підхопити страшну хворобу є не тільки у беззахисною курки, але і у людини! Вірус – збудник курячого грипу дуже швидко мутує і стає просто невловимим для вчених. Лабораторні дослідження, зокрема, продемонстрували, що виділені штами цього підтипу мають високу патогенність і можуть бути причиною тяжкого захворювання у людей. З безлічі штамів цього вірусу найбільш небезпечним вважається H5N1. Саме цей різновид двічі підтверджував здатність вірусу грипу підтипу H5N1 викликати тяжкий перебіг хвороби та смертельні випадки. (Гонконг – 1997 р., Нідерланди – 2003 р.). Для зараження людини потрібен тривалий та тісний контакт з хворою птицею, або продуктами її життєдіяльності. Період інкубації триває від 2 до 8 днів. Первинні симптоми схожі на звичайний грип: нежить, кашель, діарея, біль у м’язах, блювота, біль в області грудей або живота, можуть бути кровотечі ясен.

Щоб не допустити та запобігти занесенню та поширенню збудника хвороби пташиного грипу на власне подвір’я необхідно знати:

  1. Уникайте контактів домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею.
  2. Утримувати домашню птицю закритою, ізольовано від других тварин в загонах огороджених сіткою.
  3. Контролювати щоденно фізіологічний стан птиці.
  4. Не напувати домашню птицю водою з відкритих водоймищ куди мала вільний доступ дика птиця.
  5. Не слід без потреби доторкатися до птиці – не тільки мертвої та хворої, але й тої, яка здається здоровою. Обмежити доступ стороннім до птиці.
    6. Уникайте контакту з поверхнями, на які могли потрапити послід та інші виділення птахів.
  6. Постійно вести боротьбу з мишоподібними гризунами та шкідливими комахами.
  7. Не купувати м’ясо птиці на стихійних ринках, де м’ясна продукція не проходить контролю безпечності та якості харчових продуктів
    9. Як і у випадку з іншими інфекційними захворюваннями, що передаються повітряно-крапельно, один з найбільш ефективних засобів захисту – використання захисних масок та одягу, а також використання противірусних препаратів за призначенням лікаря.
  8. В разі виявлення підозрілої птиці при полюванні на пернату та водоплавну дичину ні в якому разі не згодовувати потрохи, добуті на полюванні курям із домашніх господарств.
  9. Тушки і внутрішні органи, отримані від хворої і підозрілої щодо захворювання птиці, направляють на знищення. Тушки і внутрішні органи, отримані від забою птиці, підозрюваної в зараженні, але за відсутності патологічних змін, направляють на проварювання або для виготовлення консервів. Пух і перо знищують. (температура + 56 град. С знезаражує (теплова обробка) вірус – протягом 3 год, + 6о град. С – протягом 30 хв, + 65 – 70  град.С – протягом 2- 3 хв.). 
  10. В разі якщо ви побачите хворих або мертвих птахів негайно звертайтеся до місцевих органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь