11:23:36 20.01.2023
Безоплатна правова допомога
З 24 лютого наші військові продовжують мужньо боронити цілісність та незалежність України. В містах, селищах, селах де ведуться запеклі бої, нажаль, страждає й цивільне населення. Щоб зберегти життя та здоров’я своїх дітей більшість українців вимушені знаходити прихист в інших населених пунктах нашої країни, у зв’язку з цим законодавством визначено що такі особи мають право на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи.
Воєнний стан як форс-мажорні обставини у договірних правовідносинах
Воєнний стан як форс-мажорні обставини у договірних правовідносинах11:22:32 20.01.2023
Відтак, упродовж минулого року регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийняли 81рішення про застосування Програми, стільки ж видали доручень посереднику для проведення медіації під час кримінального провадження між потерпілим та неповнолітнім, який вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин. Залучення потерпілого до Програми - це можливість для нього брати безпосередню участь у розгляді питань щодо усунення завданої шкоди. Успішне проходження Програми для неповнолітнього - це насамперед про усвідомлення наслідків власних дій і можливість їх виправити, відновити почуття власної гідності, самоповаги та поваги інших, а також про можливості бути звільненим від кримінальної відповідальності або отримати пом’якшення покарання, тож таким шансом минулого року скористались 64 підлітки.
09:28:31 20.01.2023
«WikiLegalAid» (https://wiki.legalaid.gov.ua) – це довідково-інформаційна платформа правових консультацій, створена за принципом Вікіпедії. Фахівці системи безоплатної правової допомоги уже кілька років її регулярно наповнюють, щоб українське суспільство мало доступ до актуальної юридичної інформації, написаної доступною мовою.
11:08:19 23.11.2022
ВАС ЗУПИНИЛА ПОЛІЦІЯ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ
Воєнний стан в Україні обмежив деякі права і свободи людини і громадянина. Зокрема, ми маємо дотримуватися комендантської години, для деяких категорій громадян обмежена свобода пересування. Водночас уповноважені органи – Національна поліція, СБУ, Національна гвардія, Держприкордонслужба, ДМС, Держмитслужба та ЗСУ – посилили заходи, які є необхідними для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.11:06:43 23.11.2022
Якщо ваше маля народилося під час дії воєнного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Мін'юстом Переліку адміністративно-територіальних одиниць та в межах яких відділом ДРАЦС у зв’язку з тимчасовою окупацією рф території України державна реєстрація народження фізичної особи та її походження не проводиться, – ви можете подати заяву про державну реєстрацію народження, складену у довільній формі, онлайн.
Для цього електронна копія (сканована копія, фотокопія) заяви разом із електронними копіями медичного документа, що відповідно до законодавства є підставою для проведення державної реєстрації народження, та інших документів, необхідних для такої реєстрації, надсилається на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ):
[email protected]
Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:
дитину (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);
матір та батька (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).
У разі народження дитини у матері , яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, – у заяві про державну реєстрацію народження стосовно батька зазначаються лише його ім’я та по батькові.
У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.
У разі, коли заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, – додатково зазначаються відомості про заявника (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).
Отримати свідоцтво про народження та у випадках, передбачених законодавством, витяг з Реєстру мають право заявник, батьки дитини (один з них), близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько) або їх представники у разі подання довіреності, посвідченої відповідно до Закону України «Про нотаріат», або документа, що посвідчує повноваження такого представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під час пред’явлення адвокатом ордера до нього обов’язково додається копія договору про надання правової допомоги, засвідчена у встановленому законодавством порядку.
Видача зазначених документів здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до Переліку адміністративно-територіальних одиниць, за заявою про видачу свідоцтва, складеною у довільній формі за умови надання оригіналу медичного документа про народження, на підставі якого проведено державну реєстрацію народження.
08:49:55 10.11.2022
Пояснюємо правові наслідки цього факту.
Держава охороняє право власності та не визнає будь-яких актів (рішення, документ), виданих органами та/або особами на тимчасово окупованій території, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України.
Відповідно до статті 11 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” на тимчасово окупованій території право власності охороняється згідно із законодавством України.
Будь-які органи, їх посадові особи та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
За фізичними особами, незалежно від набуття ними статусу біженця чи іншого спеціального правового статусу, підприємствами, установами, організаціями зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо воно набуте відповідно до законів України.
Набуття та припинення права власності на нерухоме майно, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованої території. У разі неможливості здійснення державним реєстратором повноважень щодо державної реєстрації прав на тимчасово окупованій території орган державної реєстрації визначається Кабінетом Міністрів України.
В умовах воєнного стану та протягом 1 місяця з дня його припинення або скасування державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно, місцезнаходженням якого є Автономна Республіка Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська області, місто Севастополь, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна.
Перелік адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, оприлюднено на офіційному вебсайті Мін’юсту за посиланням: https://minjust.gov.ua/n/22669.
08:48:49 10.11.2022
Визнання фізичної особи недієздатною
Визнання фізичної особи недієздатною – серйозна та кропітка справа, розглядати яку уповноважений лише суд. Адже єдиною підставою для такого рішення є нездатність людини внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною чітко регламентований Цивільним процесуальним Кодексом України.13:42:48 31.10.2022
Система БПД забезпечує ранній доступ до правової допомоги в умовах воєнного стану
Пілотний проєкт централізованого прийняття повідомлень про затримання, опрацювання постанов/ухвал про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та призначення адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу затриманим, підозрюваним, обвинуваченим, поширений на всю Україну. В умовах воєнного стану такі зміни в організації роботи чергових частин регіональних центрів з надання БВПД вкрай необхідні для забезпечення раннього доступу до правової допомоги у разі затримання особи чи її адміністративного арешту. З 1 листопада 2022 року регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській та Чернівецькій областях прийматимуть та оброблятимуть усі повідомлення про затримання, які надходитимуть з усієї території України, а також опрацьовуватимуть постанови/ухвали про залучення захисника відповідно до положень КПК України слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та видання на їх підставі адвокатам доручень для надання БВПД. «Ми запроваджуємо уніфікований підхід до видачі доручень та призначення адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги в кримінальному процесі по всій Україні. Працівники правоохоронних органів матимуть можливість інформувати про затримання через контактний центр системи БПД за номером 0 800 213 103 та забезпечувати доступ затриманих до правової допомоги за єдиним механізмом незалежно від територіально-адміністративної одиниці», – повідомила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка. Детальніше читайте на нашому сайті: https://bit.ly/3FcGLyB #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid13:19:26 31.10.2022
Як підтвердити своє місце проживаннядля статусу ВПО, якщо немає довідки про реєстрацію
Українці, які покинули свої домівки через вторгнення росії та знайшли тимчасовий прихисток у межах країни, мають право на отримання допомоги та пільг за довідкою ВПО. Однак не завжди вдається зберегти необхідні документи або місце фактичного проживання не збігається з реєстрацією.13:12:14 31.10.2022